Czym jest firma Parkside? Opinie i serwis

Parkside to bardzo popularna firma, wypromowana dzięki sieci sklepów Lidl. Posiada bardzo duży asortyment elektronarzędzi, a także niskie i zachęcające ceny. Pytanie więc, czy warto? Gdzie znaleźć produkty firmy Parkside i czym jeszcze może pochwalić się ta marka? 

Co to jest Parkside?

Parkside jest marką stworzoną dla sieci Lidl. Oczywiście narzędzia te kupimy też w innych miejscach. Oferta marki jest spora – dużą popularnością cieszą się wkrętarki ale znajdziemy tu również narzędzia pneumatyczne, akumulatorowe, elektryczne i manualne, a także potrzebne do nich akcesoria. Cena produktów jest niska ale mimo to producenci mówią o dobrej jakości sprzętu i solidnym wykonaniu.

Parkside – pochodzenie

Zacznijmy od pochodzenia firmy Parkside. Jak można sie domyślać większość elektornarzędzi marki pochodzi z Chin. Nie powinno nas to dziwić, zwłaszcza, że wiele znanych marek korzysta z elementów wyprodukowanych w Chinach. Produkcja jest o wiele tańsza co przekłada się potem również na końcową cenę elektronarzędzi. Jedyne nad czym możemy się zastanowić to czy wpływa to na jakość sprzętu? Tego najlepiej dowiedzieć się czytając opinie o produktach. 
Oczywiście przeglądając opinie, zauważymy, że zdania są podzielone. Wiele z nich jest jednak pozytywnych. Po niskiej cenie produkty możnaby się spodziewać równie niskich ocen narzędzi. Jak się okazuje użytkownicy produktów tej marki opisują solidne wykonanie a także użytkowość. Okazuje się więc, że stosunek ceny do jakości jest zaskakująco dobry. Sprzedażą produktów marki Parkside zajmuję się znana wszystkim sieć Lidl. Co pozwala nam stwierdzić, że na tyle znana marka nie może sobie pozwolić na sprzedaż czegoś co nie będzie nadawało się do użytku. Parkside jest idealną marką dla osób zajmujących się majsterkowaniem hobbistycznie czy też raz na jakiś czas, to marka, która przyda się na czas domowych remontów. Podczas przeglądania opinii trafimy jednak na kilka negatywnych. Pojawia się pare głosów, które mówią, że narzędzia bardzo szybko się psują. Co robimy wtedy? Oczywiście oddajemy sprzęt do serwisu.

Parkside – serwis

I tu mogą pojawiać się kolejne pytania, czy w związku z niską ceną sprzętu Parkside znalezienie serwisu bądź części zamiennych będzie problematyczne? Okazuje się, że nie. Części zamienne są tanie i ogólnodostępne a więc nie ma problemu z ich zakupem.  Produkt można zgłosić do naprawy poprzez sklep, przez oficjalną stronę serwisu lub poszukiwać napraw elektronarzędzi na własną rękę. Ten ostatni sposób jest o tyle wadliwy, że tracimy gwarancje od producenta. Więc co z tą gwarancją i jak z oficjalnym serwisem? Tu kolejny plus. Kupując narzędzia Parkside w Lidlu nie musimy się o nic martwić, sklep z chęcią przyjmuje gwarancje i stara rozwiązać się problem jak najszybciej.

Podsumowując, marka Parkside na pewno kusi nas ceną. Kiedy do ceny dołożymy jeszcze wiele pozytywnych opinii, łatwość serwisowania, naprawy sprzętu a także jego ogólną dostępność to okazuje się, że mamy do czynienia z naprawdę ciekawą marką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *