Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mielcu – co warto wiedzieć o jego usługach

Osoby z Mielca i okolic bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób odzyskać należne im środki od dłużników. Na rynku istnieje wiele kancelarii, pomagających w dochodzeniu należności, jednak w niektórych sytuacjach warto skorzystać z drogi sądowej. Jeżeli natomiast chodzi o dochodzenie należności w postępowaniu egzekucyjnym, Komornik Sądowy Mielec powinien bezproblemowo odzyskać środki od każdego wypłacalnego dłużnika. 

Komornik Sądowy Mielec – co powinieneś wiedzieć o jego usługach?

Komornik Sądowy Mielec, podobnie jak każdy specjalista tej branży, to funkcjonariusz publiczny, działający przy tutejszym Sądzie Rejonowym. Osoby na stanowiskach tego typu posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, niezbędne do prowadzenia postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego.

Narzędzia Komornika Sądowego

Aby skutecznie korzystać z nadanych mu uprawnień, w wielu wypadkach komornik musi prowadzić poszukiwania majątku dłużnika. Pomaga mu w tym szereg specjalistycznych portali. 

Elektroniczne Księgi Wieczyste pozwalają na ustalenie, kto jest właścicielem danej nieruchomości. W wielu wypadkach jest to niezwykle istotna informacja podczas prowadzonej egzekucji.

KIR Ognivo jest systemem umożliwiającym sprawdzenie, czy osoba lub firma, wobec której prowadzone jest postępowanie, jest właścicielem rachunku bankowego. Umożliwia on dostęp do danych w 32 dużych bankach ogólnopolskich oraz 133 bankach spółdzielczych.

PUE ZUS pozwala na wskazanie płatnika obowiązkowych składek ubezpieczeniowych. Dzięki temu Komornik Sądowy Mielec jest w stanie błyskawicznie ustalić miejsce zatrudnienia osoby, której dochody podlegają zajęciu.

CEIDG jest z kolei systemem, pozwalającym na ustalenie, czy dłużnik prowadzi aktualnie działalność gospodarczą.

CEPiK umożliwia sprawdzenie, czy jest możliwa egzekucja w formie zajęcia pojazdu mechanicznego. W wielu wypadkach podczas dochodzenia zasądzonych należności jest to niezbędne.

Inne systemy ułatwiają pracę kancelarii i prowadzenie korespondencji: e-Sąd umożliwia szybkie uzyskanie nakazu zapłaty, ePUAP – korespondencję z organami publicznymi. Dla wierzycieli i ich pełnomocników dostępny jest natomiast portal Komornik Online, dzięki któremu możliwy jest podgląd toczącej się egzekucji (dotyczy to oczywiście tylko naszych własnych wniosków egzekucyjnych).

Komornik Sądowy Mielec – jak złożyć wniosek o egzekucję

Osoby, które chcą skorzystać z usług, które świadczy Komornik Sądowy Mielec, mogą skorzystać z jednej z dwóch dróg. Możliwe jest bowiem dostarczenie pisma osobiście lub korespondencyjnie. Do wniosku należy oczywiście załączyć uzyskany wcześniej tytuł egzekucyjny. Bardzo istotna jest przy tym możliwość wyboru komornika, który prowadzi naszą sprawę. Zgodnie z regulacjami ustawowymi od 1.01.2019 roku wierzyciel ma możliwość wyboru kancelarii, która w jego imieniu wyegzekwuje należności. W przypadku wielu spraw, które może przeprowadzić w naszym imieniu Komornik Sądowy, Mielec jest optymalną lokalizacją: umożliwia skorzystanie z usług doświadczonego fachowca, posiadającego długoletnią praktykę w wykonywaniu zawodu.