Obraz olejny co to właściwie jest?

Obrazy olejne cieszyły się najwyższym uznaniem w epoce klasycyzmu, kiedy to nadworni artyści próbowali wszystkich możliwych sposobów, aby zadowolić władców. Pomimo upływu lat, nadal goszczą zarówno w budynkach firm, jak i naszych mieszkaniach.

Obrazy olejne – wszystko, co musisz wiedzieć

Malarstwo olejne jest jedną z najpowszechniejszych technik malarskich, zaraz obok akwareli oraz malarstwa akrylowego. Wyodrębniamy dwa rodzaje malarstwa olejnego: pośredni, zwany także klasycznym oraz bezpośredni. Ten pierwszy, polega na nakładaniu na kolorową zaprawę podmalówki olejnej. Dzieła, tworzone z skorzystaniem malarstwa pośredniego, cechują się głębią kolorów.

Jakie są zalety obrazów akrylowych, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez Polaków? Jest to głównie stosunkowo długi czas ich wysychania, co umożliwia uzyskiwanie złożonych faktur, efektów światłocienia, a także płynnych przejść. Ponadto, kolory olei są wyjątkowo intensywne. Kolejnym walorem jest długowieczność, która pozwala na zachowanie obrazów w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Obrazy olejne – gustowny dodatek do Twojej firmy

Należy nadmienić, że obrazy olejne cechują się gustownym charakterem. Ich tematyka oscyluje wokół krajobrazów, aktów, a także portretów. Ze względu na swój charakter, sprawdzą się idealnie na korytarzach firmy, w biurach, a także na salach konferencyjnych. Dodadzą one niepowtarzalnej atmosfery każdemu wnętrzu, sprawiając, że będzie się ono jawiło w oczach gości jako bardziej profesjonalne, a usługi – godne skorzystania z nich.

Zainwestuj w obrazy olejne w swoim mieszkaniu

Malarstwo jest niezwykłą dziedziną sztuki, posiadając wielu gorących miłośników wśród osób, chcących urządzić swoje wnętrze. Obrazy dzielimy między innymi na abstrakcyjne, nowoczesne, realistyczne, a także olejne. Fundamentalną kwestią jest reguła, aby dopasować odpowiednią formę malarstwa do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.

Wiele, stosunkowo niedopasowanych do siebie akcesoriów, intensywne barwy i bogate wzornictwo. Styl vintage, który przywodzi na myśl pokoje naszych rodziców i babć, podbija serca milionów Polaków. Obowiązkowym elementem tego stylu są obrazy wykonane przy użyciu farb olejnych. świetnieprezentują się na ścianie nad grzejnikiem czy w pobliżu okna. W tym przypadku, postaw na piękne, barwne kwiaty ułożone w ozdobne bukiety. Kompozycje kwiatowe dodadzą wdzięku wnętrzom sprawiając, że żaden z gości nie będzie mógł przejść obojętnie.

Warto mieć na względzie także, że klasyczne akcenty możesz zestawić z nowoczesnymi dodatkami. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o zwolenników oryginalnych aranżacji. Niech z białymi ścianami, podłogą z czarnych ceramicznych płytek i meblami o prostym fasonie kontrastują z tradycyjnymi obrazami olejnymi. Postawienie na bardziej energetyzujące odcienie, pozwoli dać kres monotonia kolorystycznej.

Obrazy olejne – cena

Często można usłyszeć stwierdzenia, że obrazy olejne są bardzo drogie. Wszystko by mogło na to wskazywać. Długowieczne, wytrzymałe, odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a także wyróżniające się klasycznym wyglądem. W praktyce, ma się to jednak zupełnie inaczej. Doskonałej klasy obraz wykonany farbami olejnymi możesz zakupić w cenie od 300 zł.