Okulary VR – nowa jakość rozrywki

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii, zauważyć możemy równolegle wzrost wymagań konsumentów, którzy z roku na rok oczekują coraz to bardziej efektownych produktów, mogących spełnić marzenia o wirtualnych przygodach. Komputer? Konsola? To obecnie za mało. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się okulary VR. Czym dokładnie jest technologia VR? Na co zwrócić uwagę wybierając stosowne urządzenie do wirtualnej rozrywki? Jakie zalety wynikają z wyboru dobrej jakości gogli VR? 

Czym są okulary VR?

Okulary VR to urządzenie, które umożliwia bezpośrednią rozrywkę w technologii wirtualnej rzeczywistości. Z pomocą odpowiedniego urządzenia gracz ma możliwość przeniesienia się do trójwymiarowego świata, który nijak nie przypomina tradycyjnej rozrywki, której możemy doświadczać na ekranach monitorów czy telewizorów. W zależności od jakości urządzenia oraz gry, którą uruchamiamy, świat wirtualny może być mniej lub bardziej realistyczny. 

Jakie jest zastosowanie okularów VR? Przede wszystkim gry oraz filmy. Technologia ta jednak ma na tyle duży potencjał, że z powodzeniem można wykorzystywać ją w takich obszarach jak medycyna, meteorologia czy ogólno pojęta edukacja. Coraz więcej szkół jazdy oferuje kursantom symulator niebezpiecznych zachowań na drodze. Uczniowie medycyny mają możliwość przeprowadzenia próbnej operacji w bezpiecznym dla wszystkich środowisku. Okulary VR to najważniejszy element wyposażenia. Niektóre modele można sparować ze smartfonem, niektóre zaś są dedykowane konkretnej konsoli. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów VR?

Kupując okulary VR, z reguły już od początku wiemy, w jaki sposób będziemy chcieli wykorzystać dane urządzenie. Czy jesteśmy fanem konsoli Playstation, i chcemy urozmaicić sobie rozrywkę? Czy raczej chcemy wykorzystać potencjał naszego komputera do wirtualnej rozrywki? W zależności od zastosowania warto wybrać urządzenie dedykowane konkretnej platformie. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie okularów? Stopnie swobody.

Stopnie swobody odpowiadają za to, jak bardzo komfortowa i różnorodna będzie nasza rozrywka. Podstawowe, najtańsze modele charakteryzują się 3 stopniami, które umożliwiają rychu głowy. Im więcej stopni, tym większy zakres ruchów możemy wykonywać. Dla przykładu okulary wyposażone w 6 stopni umożliwiają nam również poruszanie się oraz kucanie. 

Pamiętajmy również o takich czynnikach jak rodzaj wyświetlacza oferowanego przez okulary, jego ergonomia (okulary powinny być wygodne nawet podczas kilkugodzinnej rozgrywki) a także kąt widzenia, jaki oferuje dany model okularów VR. Szeroki wybór okularów w świetnych cenach znajdziemy na stronie Łowcy gier

Zalety korzystania z okularów VR

Okulary VR do nowatorski i innowacyjny sposób na miłe spędzenie czasu w towarzystwie rozrywki wykorzystującej najnowsze technologie wirtualnej rzeczywistości. Każdy, kto interesuje się nowinkami technologicznymi, powinien doświadczyć gry na takim urządzeniu. Co ciekawe, ta technologia już teraz wzbudza ogromne emocje, jednak możemy z całą pewnością prognozować, że jest dopiero na samym początku swojego rozwoju. Strach pomyśleć, jaki poziom rozrywki zaoferują nam okulary do wirtualnej rzeczywistości za 10 lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *