Skup kamienic – opłacalna inwestycja

Skup kamienic – opłacalna inwestycja

Sprzedaż nieruchomości bardzo często wiąże się z różnego rodzaju komplikacjami. Obecny rynek lokuje swój kapitał przeważnie w zmodernizowane apartamentowce i szeregowce. Jednakże pośród ludzi poszukujących lokalu nadal można znaleźć miłośników przedwojennych budynków. Właśnie dlatego wielu właścicieli decyduje się na krok w postaci sprzedaży kamienicy.

Czy warto wykonać remont przed skupem kamienic?

Z powodu różnego rodzaju problemów związanych ze skupem kamienic mnóstwo osób zastanawia się, w jaki sposób pomyślnie przeprowadzić etap sprzedaży. Problem ze zbyciem budynku często wynika z powodu jego złej kondycji. Niektórzy poddają je renowacji, aby odpowiadały oczekiwaniom potencjalnych klientów. Takie działanie potrafi zawrotnie podnieść wartość kamienicy i przyspieszyć jej sprzedaż. Niestety remont kapitalny przed skupem kamienicy to skomplikowany zabieg, który potrafi być sporym utrapieniem. Popękane tynki, kocioł grzewczy, okablowanie starego typu czy nawracająca wilgoć – to tylko część przestarzałych rozwiązań, które należałoby odnowić. Takie zabiegi wiążą się oczywiście z poniesieniem kosztów własnych na które nie każdy się zgadza. Nic dziwnego, że część właścicieli rezygnuje z tego pomysłu i próbuje sprzedać budynek. Ale o pomyślnym skupie kamienic nie przesądza tylko ich stan. Sam remont lub jego brak nie przesądza jeszcze o tym, że skup kamienic dojdzie do skutku.

Skup kamienic – co robić w przypadku najmu?

Dodatkowo wyjątkowo archaiczne kamienice bywają objęte nadzorem konserwatora zabytków. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, przed zajęciem się skupem kamienicy należy dodatkowo starać się o zgodę na planowaną sprzedaż czy modernizację.

W niektórych przypadkach mieszkania są przez kogoś wynajmowane. Taki stan rzeczy dodatkowo utrudnia skup kamienic. Jeżeli lokator jest związany umową, właściciel musi dopełnić formalności zanim zdecyduje się na sprzedaż budynku. Wymagane formalności bywają przytłaczające, a ich dopełnienie może zająć dłużej, niż przewidywaliśmy. Sprzedaż tego typu lokum wymaga oprócz tego podstawowej wiedzy z zakresu nieruchomości. Chcąc obracać tego rodzaju nieruchomością trzeba posiadać podstawową wiedzę w tej dziedzinie. Nie każdy ma jednak czas na szukanie informacji dotyczących skupu takich kamienic.

Eksperci od skupu kamienic

Osobista próba podjęcia się skupu kamienic może być wielkim obciążeniem dla wielu osób. Z tego powodu w pierwszej kolejności warto skontaktować się z firmą, która pomoże w wyznaczeniu wartości rynkowej nieruchomości.
Zawodowcy w dziedzinie skupu kamienic są w stanie solidnie usprawnić proces realizacji. Wyspecjalizowani pracownicy zajmujące się obrotem nieruchomościami, rewitalizacją oraz najmem potrafią wykorzystać wszystkie atuty kamienic- nawet te, które początkowo wydawały się bez znaczenia. Dostarczają także usługi polegające na zrozumieniu skomplikowanych czynności prawnych nieuniknionych przy obrocie nieruchomością oraz zawiłej biurokracji przy handlu nieruchomością, jaką jest kamienica. Na domiar tego, jeśli sama firma nie jest zainteresowana skupem kamienicy, może pomóc w przygotowaniu oferty sprzedaży dla zewnętrznych kupców na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *